Årsmötet på alla hjärtans dag

Vi har haft årsmöte!

Vi samtalade om våldsbejakande extremism, med författaren Anton Alsander inbjuden. Vi beslutade att fortsätta tillämpa lustprincipen och stötta varandra och göra det var och en har lust med. Vi välkomnade också Hjärta länet.

Styrelse för verksamhetsåret 2017-2018

Börje Bergdfeldt (ordf) borje.bergfeldt@ibnrushd.se
Anna Ardin (vice ordf) anna@ardin.se
Ludvig Fahlvik
(kassör) ludvig.fahlvik@yahoo.se
Aya Mohammed aya.mohammed@muslimerforfred.se
Jon Bergeå jonbergea@gmail.com
Sara Gunnerud sara.gunnerud@gmail.com
Monica Pourshahidi monica@trosolidaritet.se
Daniel Stintzing (Hjärta Sydöstra Stockholm) ordbilda@gmail.com
Ruben Wågman (ordf Hjärta Länet) ruben.wagman@hotmail.com
Marie Wildhammar Okker (Hjärta länet) marie.wildhammar.okker@telia.com
Sara Kukka-Salam (Hjärta länet) sara.kukka-salam@hotmail.com
Inger Lundberg (Hjärta länet)

Valberedning
Olea Huuska
(sammankallande) olea_huuska@hotmail.com
Sara Elofsson sara.mj.elofsson@gmail.com eller 073 642 42 13

Revisorer
Hans-Olof Johansson
 hoj4803@gmail.com eller 070-2739773
Yasmin Hussein y.hussein.1945@gmail.com  (ersättare)

Hjärta Sydöstra Stockholm
Bor du i Farsta, Skarpnäck, Bagis eller någon annanstans i sydöstra Stockholm? Då kanske du vill vara med i Hjärta Sydöst?
Daniel Stintzing (kontaktperson) ordbilda@gmail.com 

Hjärta Länet
Bor du i någon annan kommun än Stockholms stad i Storstockholm Då kanske du vill vara med i Hjärta Länet?
Ruben Wågman (ordf) ruben.wagman@hotmail.com

De tre Hjärtaföreningarna samordnar sina styrelsemöten, och representeras gemensamt av Börje Bergfeldt och de övriga i styrelsen.

Hör hemskt gärna av dig med idéer och förslag på saker du skulle vilja göra inom Hjärta, vi tillämpar ”lustprincipen” och har i vår verksamhetsplan att vi ska stötta och uppmuntra varandra i att göra det var och en brinner för.

Annonser

Lämna en kommentar

Inga kommentarer ännu.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+ photo

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s